Kontakt Ude og Hjemme

Hvis du har spørgsmål, feedback eller en god idé til en artikel, så send gerne en mail til redaktionen@udeoghjemme.dk.

Hvis du vil bestille et abonnement eller bladet udebliver, kan du kontakte kundeservice på abo@aller.dk. Du kan også bestille et abonnement lige her.

 

Redaktionen

Ansvarshavende mediechef Niels Pinborg: pinborg@sh.dk

Chefredaktør Kasper Bækgaard: kb@udeoghjemme.dk

Redaktør Eva Catter: eva.catter@udeoghjemme.dk

Journalist Anne Kristensen: anne.kristensen@aller.com

Journalist Marianne Knudsen: marianne.knudsen@udeoghjemme.dk

Journalist Karin Heurlin: karin.heurlin@udeoghjemme.dk

Journalist Helle Hartz: helle.hartz@aller.com

Journalist Nina Sommer: nina.sommer@udeoghjemme.dk

Cheffotograf Gregers Overvad: gregers.overvad@aller.com

Fotograf Søren Lamberth: soeren.lamberth@aller.com

Fiktionsredaktør Nina Ebbesen: nina.ebbesen@udeoghjemme.dk

Digital redaktør Cecilie Lunding Tolversen: cecilie.tolversen@aller.com

Redaktionssekretær Dorthe Wamsler: dorthe.wamsler@udeoghjemme.dk

Redaktionssekretær Kirsten Beyer: kirsten.beyer@aller.com

Redaktionssekretær Anders Olsen: anders.olsen@udeoghjemme.dk

 

Skribenter

Din advokat
v/ Louise Hougaard Vinkle

Mail: dinadvokat@udeoghjemme.dk

I lovens navn
v/ Bent Isager-Nielsen

Mail: isager@udeoghjemme.dk

Mimi - kærligt talt
v/ Mimi Jakobsen

Mail: mimi@udeoghjemme.dk

Gittes Konsultation
v/ Gitte Vincents

Mail: gitte.vincents@udeoghjemme.dk

Sundhed uden recept
V/ Jerk W. Langer

Mail: jerk@udeoghjemme.dk

Læsertip
Ude og Hjemme, Havneholmen 33
1561 København V.

Mail: laeserraad@udeoghjemme.dk

Antik, auktion, kunst
v/ Martin Hans Borg

Mail: antik@udeoghjemme.dk

Gode råd er gratis
v/ Marion Smith

Mail: marion@udeoghjemme.dk

Råd til forbrug
v/ Gitte Gerner Eriksen

Mail: forbrug@udeoghjemme.dk

Få svar på alt mellem himmel & jord
v/ Anne-Marie Østersø

Mail: himmelogjord@udeoghjemme.dk

Sex & Samliv
v/ Helle Hartz

Mail: helle.hartz@udeoghjemme.dk
(Skriv ” Sex & Samliv” i emnefeltet)